Chereau CSD3 TECNOGAM LIFT AXLE TAIL LIFT 1340x250x265 CM INSIDE TOP CONDITION HOLLAND-TRAILER
Op aanvraag
2010
0 KM
Description
Year of construction: 2010
Tyre size: 385/55 R22.5
Make axles: Bridgestone R
Rear axle 1: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%; Brakes: disc brakes; Suspension: air suspension
Rear axle 2: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%
Rear axle 3: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%; Brakes: disc brakes; Suspension: air suspension
Damages: none
Tyre size: 385/55 R22.5
Make axles: Bridgestone R
Rear axle 1: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%; Brakes: disc brakes; Suspension: air suspension
Rear axle 2: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%
Rear axle 3: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%; Brakes: disc brakes; Suspension: air suspension
Damages: none
Year of construction: 2010
Tyre size: 385/55 R22.5
Make axles: Bridgestone R
Rear axle 1: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%; Brakes: disc brakes; Suspen
Tyre size: 385/55 R22.5
Make axles: Bridgestone R
Rear axle 1: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 60%; Tyre profile right: 60%; Brakes: disc brakes; Suspen
General attributes
| Brand | Chereau |
|---|---|
| Fuel | Other |
| Tax | VAT vehicle |
| Condition | New |
| General condition | Very good |
Properties
| Curb weight | 8660 kg |
|---|---|
| Payload | 30340 kg |
| Max weight | 39000 kg |
Technical specifications
| Axle configuration | 6 x 0 |
|---|---|
| Number of axes | 3 |
Extras
Westland, wonderful land
Westland is the heart of the Netherlands! It is the foremost through route for the transport of fruit and vegetables, plants and flowers, both domestically and internationally. Chances are that you are closer to Semtrade more often than you might think. Time for a (pit) stop at the Transportcentrum Westland, close to the A20! Easy peasy for the British hauliers too, via the Harwich - Hook of Holland ferry link.