Renders F08FJ3HWSA 3DFCST LIFT AXLE DISC BRAKES 20-30-40-45 FT. MIDDEL + BACK SLIDER NL-TRAILER
Op aanvraag
2020
0 KM
Description
Year of construction: 2020
Tyre size: 385/65 R22.5
Make axles: Goodyear
Brakes: disc brakes
Suspension: air suspension
Rear axle 1: Lift axle; Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 70%; Tyre profile right: 70%
Rear axle 2: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 70%; Tyre profile right: 70%
Rear axle 3: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 70%; Tyre profile right: 70%
Damages: none
Tyre size: 385/65 R22.5
Make axles: Goodyear
Brakes: disc brakes
Suspension: air suspension
Rear axle 1: Lift axle; Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 70%; Tyre profile right: 70%
Rear axle 2: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 70%; Tyre profile right: 70%
Rear axle 3: Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile left: 70%; Tyre profile right: 70%
Damages: none
Year of construction: 2020
Tyre size: 385/65 R22.5
Make axles: Goodyear
Brakes: disc brakes
Suspension: air suspension
Rear axle 1: Lift axle; Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile
Tyre size: 385/65 R22.5
Make axles: Goodyear
Brakes: disc brakes
Suspension: air suspension
Rear axle 1: Lift axle; Max. axle load: 9000 kg; Tyre profile
General attributes
| Brand | Renders |
|---|---|
| Fuel | Other |
| Tax | VAT vehicle |
| Condition | New |
| General condition | Very good |
Properties
| Curb weight | 5600 kg |
|---|---|
| Payload | 37400 kg |
| Max weight | 43000 kg |
Technical specifications
| Axle configuration | 6 x 0 |
|---|---|
| Number of axes | 3 |
Extras
Westland, wonderful land
Westland is the heart of the Netherlands! It is the foremost through route for the transport of fruit and vegetables, plants and flowers, both domestically and internationally. Chances are that you are closer to Semtrade more often than you might think. Time for a (pit) stop at the Transportcentrum Westland, close to the A20! Easy peasy for the British hauliers too, via the Harwich - Hook of Holland ferry link.