Scania R560 SUPER FULL OPTIONS PTO + HYDRAULICS SPECIAL SHOW TRUCK ONLY 266.000 KM BELGIUM-TRUCK
Op aanvraag
2023
266.000 KM
Description
Year of construction: 2023
Damages: none
Damages: none
Year of construction: 2023
Damages: none
Damages: none
General attributes
| Brand | Scania |
|---|---|
| Fuel | Diesel |
| Tax | VAT vehicle |
| Condition | New |
| General condition | Very good |
Properties
| Curb weight | 9416 kg |
|---|---|
| Cylinder capacity | 12742 cc |
| Payload | 19584 kg |
| Max weight | 29000 kg |
Technical specifications
| Transmission | Automatic |
|---|
Extras
Westland, wonderful land
Westland is the heart of the Netherlands! It is the foremost through route for the transport of fruit and vegetables, plants and flowers, both domestically and internationally. Chances are that you are closer to Semtrade more often than you might think. Time for a (pit) stop at the Transportcentrum Westland, close to the A20! Easy peasy for the British hauliers too, via the Harwich - Hook of Holland ferry link.